Akademia Umysłu Senior https://www.senior-akademia.pl

Daje się zaobserwować ciągły wzrost długość życia naszego społeczeństwa. W okresie ostatnich 50 lat, w naszym kraju, ilość osób powyżej 60 roku życia wzrosła prawie 4-krotnie. Z wiekiem sprawność umysłu spada, jednak można ten proces zahamować dzięki regularnie przeprowadzanym ćwiczeniom umysłu. Trening pamięci dla seniorów jest wyjątkowo istotny, gdyż wpływa na poprawę jakości codziennego życia. Nie zapominamy o obowiązkach, zobowiązaniach, szybciej kojarzy fakty, a także mamy lepszą zdolność koncentracji. Nasz mózg jeśli jest właściwie ćwiczony, zachowuje sprawność i szybkość, ale jeśli zaniedbamy trening umysłu, szybko pojawią się problemy; zapominanie dokumentów, czy PIN do karty to jedynie początek.
Trening pamięci dla seniora jest konieczny zwłaszcza w przypadku, kiedy pamięć pogarsza się. A dzieje się tak nie tylko pod wpływem wieku, ale przede wszystkim przez zaniedbanie – im jesteśmy starsi, tym mniej nowych rzeczy się uczymy, tym mniej się rozwijamy i mniejszą wagę przykładamy do treningu umysłu. To jak z zanikającym mięśniem, którego się nie używa, albo z umiejętnością, która zanika, jeśli się jej nie szlifuje. Mózg działa w podobny sposób – trzeba o niego dbać, jeśli ma zachować sprawność przez długi czas. Wystarczy systematyczny trening, żeby poczuć się lepiej – mózg jest w stanie pracować sprawnie do naprawdę późnego wieku, kiedy tylko odpowiednio o niego zadbamy, a zacząć można już teraz.
Trening pamięci dla seniorów Akademia Umysłu Senior https://www. senior-akademia. pl to specjalnie opracowane gry komputerowe, zapewniające skuteczne ćwiczenia pamięci. Wystarczy nawet 15 minutowy trening umysłu dziennie, żeby szybko zaobserwować pozytywne efekty takiego kursu pamięci. Możemy trenować umysł indywidualnie dostosowując go do naszego rytmu dnia. Multimedialny pakiet Akademia Umysłu Senior https://www. senior-akademia. pl jest też przeznaczona do stosowania na zajęciach grupowych jak na przykład na kursach pamięci w klubach seniora, uniwersytetach trzeciego wieku, czy też bibliotekach.

Szczegóły strony https://www.senior-akademia.pl: