Czasem zwykłe silikonowe etui na telefon nie wystarczy, by uchronić go przed uszkodzeniami. Rodzaj wykonywanej pracy lub aktywność fizyczna może powodować, że smartfon może być narażony na wypadki. Jeśli zależy wam na ochronie smartfona przed uszkodzeniami mechanicznymi nawet w ekstremalnych warunkach, warto zdecydować się na etui pancerne. Wykonano go z termoplastycznego tworzywa, dzięki czemu dopasowuje się do telefonu. Dodatkowo na bokach posiadają wypustki, które amortyzują urządzenie w razie wypadku. Większość modeli wyposażonych jest dodatkowo w funkcjonalny stojak Dzięki nóżce, kabura może pełnić funkcję podstawki. Bardzo popularne są etui pancerne dla flagowych smartfonów Huawei, można dokupić etui pancerne, które jest wykonane z aluminium, silikonu i szkła. Telefon jest cięższy, ale też świetnie zabezpieczony przed zarysowaniami i upadkiem.
Pancerne etui do telefonu
Pancerne obudowy kojarzą się z grubymi, topornymi i czarnymi obudowami. Naprzeciw temu wyszła marka Spigen, która oferuje delikatne i kolorowe obudowy. Na szczególną uwagę zasługuje seria Thin Fit wykonana z tworzywa polikarbonowego. Są bardzo cienkie, dzięki czemu telefon nie będzie ciężki, a jednocześnie świetnie chronią przed uszkodzeniami. Dużą popularnością cieszą się również etui marki Verus. Składają się one z dwóch warstw: powłoki z usztywnionego TPU oraz PC. Świetnie amortyzują upadki, dzięki czemu ryzyko powstania w ten sposób uszkodzeń, znacznie maleje. Również dla iPhone znajdą się etui pancerne.
Na przykład dla iPhone 8 świetnie sprawdzi się UAG Plasma Series. Obudowę wykonano z poliwęglanu oraz elastycznego TPU, posiada również antypoślizgowe wstawki z tyłu obudowy. Pokrowiec doskonale chroni smartfon przed uszkodzeniami i zarysowaniami. Co ciekawe, producent chwali się, że jakość obudowy została potwierdzona w testach wojskowych.
Karty pamięci, które dzisiaj są dostępne na rynku, niczym nie przypominają tych z 94 roku, kiedy powstały. Dzisiejsze cechują się kompaktowym rozmiarom, mobilnością i wszechstronnym zastosowaniem. Dzięki instalacji w systemie plug-and-play pozwala na natychmiastowe korzystanie. Jakie karty są dostępne?
Choć smartfony pozwalają na zapisanie kilka gigabajtów informacji, bardzo często rozszerzamy jego pamięć. U tym celu zaopatrujemy się w karty pamięci, czyli nośniki danych.
Karty pamięci – standardy
Przede wszystkim można spotkać karty pamięci SD, które najczęściej stosuje się laptopach, nawigacjach czy aparatach cyfrowych. Dzieli się je ze względu na pojemność na SD (do 2 GB), SDHC (od 4 do 32 GB), oraz SDXC (od 64 GB do 2 TB). Choć są niewielkie (24 x 32 x 2. 1 mm) i lekkie (około 2 gramów), wraz z rozwojem stały się za duże dla smartfonów.